Yeşilçam’da Ünlü Aktrislerin Sesi Olan Dublaj Sanatçısı Jeyan Mahfi Tözüm Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’da Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Emel Sayın gibi aralarında çok sayıda ünlü ismin olduğu oyuncuları seslendiren 94 yaşındaki dublaj sanatçısı Jeyan Tözüm hayatını kaybetti.

Yeşilçam’ın usta seslendirme sanatçısı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, 94 yaşında yaşamını yitirdi.

Uzun süreli sağlık sorunlarıyla boğuşan Tözüm, İstanbul’daki huzurevinde hayata veda etti.

Usta sanatçının ölüm haberini gazeteci Türk illüzyonist ve tiyatro oyuncusu Sermet Erkin sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkan Şoray, Filiz Akın, Belgin Doruk, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Emel Sayın, Gülşen Bubikoğlu ve Necla Nazır gibi birçok ünlü ismin sesi olan Tözüm, Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden biriydi. Kendisi, sanat hayatı boyunca birçok başarılı projede yer alarak, Türk sinemasına büyük katkılar sağladı.

Tözüm’ün cenazesi, 30 Ekim Pazartesi günü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Tözüm’ün ölümüyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Değerli Sanatçısı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm’ü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na baş sağlığı dileriz. 

Sanatçı, 30 Ekim 2023 Pazartesi günü Zincirlikuyu Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.’

Bu kayıp, Türk sineması için büyük bir yara olacak ve Tözüm’ün sesi, izleyicilerin kalbinde her zaman yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir