Meral Akşener: Yereldeki sorunlar yerine, suni gündemler konuşuluyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

2023 yılında kadın haklarında, Türkiye’yi dünyanın gerisinde bırakan bir büyük vizyonsuzlukla mücadele ediyoruz. Bu duruma razı gelmeyeceğiz. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Çünkü 89 yıl sonra bugün, Cumhuriyet kadınları olarak bizim görevimiz, Atatürk’ün açtığı yolda bayrağı daha da ileriye taşımaktır. Bu yüzden İYİ Parti, söyleyecek sözü olan kadınların partisidir.

ASGARİ ÜCRET ÖNERİSİ

Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yılda iki defa zam yapılıyordu. Hatta buna rağmen yapılan zamlar, bir sonraki aya kalmadan eriyor, biz de zamların yılda iki defa değil, dört defa yapılmasını önermiştik. İktidar bu sayıyı artıracağına, düşürmeyi tercih etti. Makul asgari ücret talebimiz, 2024 Ocak ayı için 17 bin lira, temmuz ayı için ise 20 bin 500 liradır.

FENOMENLERE OPERASYON VE GİZLİ FON VURGUNU

Türkiye haftalardır güzellik merkezleri üzerinden para aklayanların, avrolu bigudilerini konuşuyor. Dolandırılan spor insanlarını, kaptırdıkları milyon dolarları konuşuyoruz. Hangi fenomenlerin nasıl haksız kazançlar elde ettiğini konuşuyoruz. Para aklayanlar konuşuluyor ama parası aklananlar nedense hiç konuşulmuyor.

Haksız kazanç sağlayanlar konuşuluyor ama bunları finanse edenler nedense konuşulmuyor. Cambazlar konuşuluyor ama sirkin sahipleri nedense hiç konuşulmuyor. Buzdağının altında yatanın kayıtdışı ekonomi illeti olduğunu biliyoruz.

YEREL SEÇİM MESAJI

Biliyorsunuz yerel seçimler yaklaşıyor. Yereldeki sorunlar yerine, suni gündemler üzerinden konuşuluyor. Projeler yerine sözde kulisler, vizyon yerine dedikodular konuşuluyor. İşte siyasetin içine düşürüldüğü bu çukurda, biz İYİ Parti olarak rekabetimizi, vizyonumuz, çözümle ve projelerimizle yapmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir