‘Kırmızılı Kadın’ yıllar sonra ortaya çıktı! ‘Namuslu çalışanlar iyi para kazanamadı’

‘The Woman in Red’ (Kırmızılı Kadın) filminin uyarlaması olan, Şener Şen’le başrolü paylaştığı ‘Aşık Oldum’daki ‘Kırmızılı Kadın’ rolüyle tanınan Şehnaz Dilan, oyunculuk yapmaya devam ettiğini ancak dizi teklifi almadığını söyledi. Dilan, şimdiki oyuncuların popülerlikten ayaklarının yere basmadığını savundu.

“BAŞROLKEN SETTE KABLO TAŞIDIM”

Başrol oynuyorum diye hiçbir zaman kapris yapmadım. Sinemanın büyük isimleriyle çalışıp, 200’e yakın filmde rol aldım. Yardımcı oyuncu isterse bir dakika gözüksün hiç önemli değil, onunla samimi olurum, bu içimden gelir. Biz Yeşilçam oyuncuları zaten mütevazıyız. Başrol oynadığım halde iş bitsin evimize bir an evvel gidelim diye sette kablo taşımışlığım bile var.

“ZOR SAHNEYDİ”

1985 yapımı Aşık Oldum filminde otoparkta eteklerinin uçuştuğu sahne hakkında ünlü oyuncu, “Şimdi anneannem donu var, onu giyeceğim. Onunla çekeceğiz, komedi. O eteği uçuşan bendim. Orada çok olaylar geçti, zor bir sahneydi” şeklinde konuştu.

“BABAM OLMASA EMEKLİ DE OLAMAZDIM”

Şener Şen’le irtibatlarının kesildiğini dile getiren Şehnaz Dilan, “Bizim sinemada dostluk yok, sahne sanatçılarında var. Zaten sinemacı da kalmadı” açıklamasını yaptı.

63 yaşındaki oyuncu, babası sayesinde emekli olduğunu ve amatör ruhla yaptığı mesleğinden hiç karşılık bulamadığını anlattı.Şimdiki oyuncular maddi olarak çok şanslı, bizim zamanımızda şartlar zordu. Öyle büyük bütçeler yoktu, hiç öyle iyi paralar kazanamadık. Namuslu çalışanların hiçbiri kazanamadı. Bütçeler düşük falan değildi, bize vermiyorlardı. TRT’den bile para alamadım, yarışmaya girdim kazandım. Ben de ödül aldım sinemada ama sorun bir kere Antalya’ya film festivaline gitmiş miyim? Asla. Kimse vermedi bize o paraları. Babam olmasa emekli de olamazdım. Hep o destek çıktı, ailemin durumu iyiydi.

“ARILAR SOKMASIN DİYE DUA ETTİM”

Sinema sektöründe yaşadığı zorluklar hakkında Dilan, “Ben bu mesleği sevdim ve iş olarak gördüm. Popüler olmak ve para kazanmak hiç aklımda yoktu, hâlâ öyle yapıyorum. Seviyorum bu işi hoşuma gidiyor. Bir kere karavan var şimdi setlerde. Benim bir kere karavanım oldu, bir kere verdiler ama hep birlikte kullandık. Tuvalet arıyorduk bir defasında, sağa sola boş gördüğün yere gidiyordun. Bir keresinde arılı bir yere girdim, arılar sokmasın diye dua etmiştim” ifadelerini kullandı.

KORELİ TORUNUYLA POZ VERDİ

Ünlü oyuncu, omuzlarına aldığı torununu basın mensuplarına gösterip, “Damat Koreli, kızım Kore’ye gelin gitti. Damat burada öğretmenlik yapıyordu, tanışıp evlendiler. Kızım 19 yaşındaydı evlendiklerinde, 20 yaşında anne oldu. Torunum Türkçe, İngilizce ve Korece konuşuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir